Balkon Plus Blog

2017-03-21
  • Montaż

Nieodłączną częścią naszej pracy jest przenoszenie ładunków żurawiem. Za sprawą setek zrealizowanych montaży staliśmy się wyspecjalizowaną firmą w operowaniu żurawiem w ciasnych wąskich miejscach, w gąszczu zaparkowanych aut na osiedlach. Wspomniane problemy montażowe i transportowe to codzienność naszej firmy – tymi doświadczeniami chcielibyśmy się z Państwem podzielić.

Jako firma, zawsze stawiamy sobie za cel, aby montaż naszych balkonów zespolonych odbywał się nie tylko bez ingerencji we wnętrze mieszkania, ale także by przebiegał szybko i bezpiecznie. Narzędziem, które na co dzień ułatwia nam pracę i pozwala na sprawny montaż balkonów jest żuraw – Klaas K21-31 TSP. Dzięki zastosowaniu tego żurawia oraz doświadczeniu przeszkolonych operatorów, pracujących w naszej firmie, jesteśmy w stanie wykonać montaż kilkudziesięciu balkonów na elewacji budynku wielorodzinnego w ciągu jednego tygodnia pracy zespołu. Wybór nie był prosty, gdyż możliwości jest bardzo wiele.

Cechy żurawi

Żurawie firmy Klaas można podzielić na dwie podstawowe grupy – te na przyczepach (które mogą być ciągnięte przez samochód osobowy o odpowiednich parametrach silnika i masie) oraz te stanowiące bezpośrednią zabudowę pojazdu. Innymi parametrami charakterystycznymi dla żurawi jest maksymalny zasięg ramienia (do 23 metrów dla żurawi na przyczepach oraz do 46 metrów dla żurawi na autach), maksymalny udźwig (1,5 tony dla żurawi na przyczepach oraz nawet 6 ton dla żurawi na autach) oraz maksymalna wysokość podnoszenia (do 33 metrów dla żurawi na przyczepach oraz do 51 metrów dla żurawi na autach). Pomimo wydawać by się mogło gorszych parametrów granicznych wybraliśmy rozwiązanie w formie żurawia na przyczepie. Lekkość balkonów zespolonych sprawia że jest nam potrzebne rozwiązanie niekoniecznie o wysokim udźwigu, bardziej istotnym czynnikiem jest zwrotność i kompaktowość sprzętu.

Specyfika pracy z żurawiem na przyczepie

Sposób zabudowy polskich osiedli budynków wielorodzinnych stanowi poważną przeszkodę dla przeprowadzenia inwestycji wymagających dojazdu ciężkiego sprzętu. Wąskie uliczki, duża liczba zaparkowanych samochodów oraz niewielkie odległości między budynkami nie pozwalają na dowolność w wyborze maszyn. Żuraw na przyczepie, dzięki swoim niewielkim gabarytom stanowi idealne rozwiązanie dla naszej firmy. Ogromnym jego atutem jest możliwość odpięcia żurawia od samochodu i manewrowania samą przyczepą za pomocą pilota. Samojezdna przyczepa bywa niezastąpiona umożliwiając dojazd w trudno dostępne miejsca.

Dzięki maksymalnej wysokości podnoszenia wynoszącej 31 metrów i udźwigowi do 1,5 tony nasz żuraw Klaas pozwala na szybki montaż balkonów zespolonych na piątej, a nawet szóstej kondygnacji budynku.

Żuraw wyposażony jest również w dodatkowe akcesoria takie jak podest roboczy, który przeistacza go w pełnowymiarową zwyżkę i przyspiesza nie tylko sam etap montażu balkonów zespolonych, ale jest również ogromnym ułatwieniem podczas prac wykończeniowych. Akcesorium to pozwala na wykonanie prac o wiele dokładniej i bezpieczniej niż w przypadku standardowych rozwiązań przy użyciu drabin czy rusztowań.