Balkon Plus Blog

2017-05-11
  • Technologie

Trwałość i niezawodność otaczających nas przedmiotów jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na nasze zadowolenie z użytkowanych rzeczy w dłuższej perspektywie czasu. Klasyczny Mercedes W124, Audi 80 czy Land Rover Defender, to auta z poprzedniego wieku, które po dziś dzień można spotkać na naszych ulicach. Samochody te dzielnie zmagają się z trudem codzienności mając na karku ponad 20 lat eksploatacji. Wielu z nas, z branży budowlanej, zadaje sobie pytanie: gdzie tkwi sekret tamtych konstrukcji? W budownictwie, znacznie bardziej niż w pozostałych gałęziach gospodarki, wymagane jest perfekcyjne spełnienie wymagań trwałości i niezawodności konstrukcji.

Idąc wbrew nurtowi rynku - tworzącego produkt tani, na krótki okres czasu, podlegający cyklicznym wymianom, który po kilku latach możemy wyrzucić do kosza - wzorując się na najlepszych przykładach zaczerpniętych z historii wyciągnęliśmy wnioski i opracowaliśmy podstawowe pryncypia, które w naszej opinii zapewnią długowieczność wytwarzanych przez nas konstrukcji.

Po pierwsze prostota

Im prostsze rozwiązanie, tym mniej potencjalnych zagrożeń wpływających na pogorszenie właściwości konstrukcji. Wiedzieli o tym konstruktorzy wspomnianych samochodów, wiemy o tym również my. Rozwiązania zastosowane w naszych balkonach są genialne właśnie w swojej prostocie. Szwajcarska płyta kompozytowa osadzona na zwartej ramie stalowej mocowanej kotwami chemicznymi do ściany. Tak jednym zdaniem jesteśmy w stanie opisać nasz produkt. Podłoga stanowi jedną, gotową część balkonu zespolonego, nie ulegającą korozji, sprawdzoną przez wiele lat użytkowania. Stalowa konstrukcja to zespawany w jedną całość, sztywny element wykonany z profili zamkniętych, bez jakichkolwiek dodatkowych połączeń śrubowych mogących negatywnie odbić się na trwałości.

Po drugie prewencja

Nasze balkony projektujemy tak, aby zawczasu przewidzieć wszelkie problemy eksploatacyjne i im przeciwdziałać. Konstrukcja stalowa jest cynkowana ogniowo zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz – jest to najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne stali dostępne na rynku. Styk balkonu z elewacją budynku jest szczelnie wykończony specjalistyczną masą klejąco uszczelniającą, która tworzy trwałe zespolenie, zapewniając odporność na powstawanie jakichkolwiek zacieków.

Po trzecie poprawna eksploatacja

Po zamontowaniu balkonów przedstawiamy użytkownikom dokładną instrukcję ich eksploatacji. Zawiera ona między innymi szczegółowe informacje o elementach składowych konstrukcji, o ich pielęgnacji i użytkowaniu. Stosowanie się do tych prostych zasad pozwala cieszyć się z balkonu w niezmienionej formie przez długie lata.

Nie bez przyczyny na wstępie przedstawiono motoryzacyjny przykład. Audi 80 było samochodem, który dzięki cynkowanym blachom nie miał problemów z korozją. Defender to samochód, którego prosta konstrukcja pozwoliła na obsługę posiadając zestaw dosłownie kilku narzędzi. Mercedes W124 dzięki zastosowaniu sprawdzonych i przemyślanych konstrukcji był w stanie kilkunastokrotnie okrążyć Ziemię bez większych napraw.