Balkon Plus Blog

2017-11-06
  • Montaż

System BALKONPLUS oferuje szeroki wachlarz możliwości wypełnień balustrady. Nasza wieloletnia praktyka pozwoliła nam wybrać jedynie sprawdzone i trwałe materiały, zgodnie z naszą podstawową ideą niezawodności konstrukcji.

 

Wypełnienie ażurowe

Pierwszą naszą propozycją jest klasyczne wypełnienie w formie ażurowych prętów. Prosta, ponadczasowa forma jest naszym podstawowym modelem wypełnienia, będąc równocześnie rozwiązaniem najtańszym.

 

 

Aluminiowa blacha perforowana

Kolejną formą wypełnienia, stanowiącą bardzo dużą część naszych zamówień jest blacha perforowana. Występuję ona w przeróżnych formach i konfiguracjach. Może zastępować jedynie niektóre pola ażurowe, jak na ilustracji obok, lub może wypełniać wszystkie pola, jak na ilustracjach poniżej. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania blachy w innym, aniżeli konstrukcja, kolorze.

 

   

 

Wypełnienie płytą HPL

W naszej ofercie znajduje się szeroka paleta płyt HPL. Najczęściej wykonywana w podstawowym laminacie białym. Jest estetycznym wykończeniem naszych balkonów zespolonych, tworzącym niebrudzącą się i łatwą w utrzymaniu powierzchnię.

 

 

Wypełnienie szkłem

Najdroższym do tej pory, stosowanym przez nas materiałem wypełniającym pola balustrady jest szkło konstrukcyjne. Są to wzmocnione, wielowarstwowe szklane tafle z wartwą folii, spełniające wszelkie wymagania bezpiecznego użytkowania. Mocowane na rotule lub łapki znajdują zastosowanie w nowoczesnym budownictwie oraz w nowowznoszonych budynkach. Szkło może mieć wykończenie matowe lub transparentne.